• Tyska Olimpiada Karate

• W dniu 28.02.2024 odbyła się „Tyska Olimpiada Karate”. Sędzią głównym zawodów była Mistrzyni Świata Oyama Karate - Pani Danuta Fyda- Granek.  W Olimpiadzie udział wzięły przedszkola: Niepubliczne Przedszkole Smyki, Niepubliczne Przedszkole Sport- Art ,Przedszkole nr 30, Przedszkole Nr 22, Przedszkole nr 20, Przedszkole nr 10, Przedszkole Nr 8 "Zielony Ogród". Każdy zespół liczył 6 zawodników. Wszystkie dzieci nagrodzone zostały medalami, dyplomami imiennymi. Zabawa sportowa przebiegała w bardzo przyjaznej atmosferze.

I miejsce zajęło Niepubliczne Przedszkole Sport – Art, II miejsce zajęło Niepubliczne Przedszkole "Smyki", III miejsce zajęło Przedszkole nr 30. Pozostałe przedszkola zajęły IV miejsce. Serdeczne gratulacje dla zawodników i instruktorów :))

• Nocka w przedszkolu

• Tak długo oczekiwana noc w końcu nadeszła. Po wieczornej toalecie dzieci szybko przebrały się w piżamki i rozpoczęła się „piżamowa” dyskoteka. Przy kolorowych światłach przedszkolaki chwaliły się swoimi tanecznymi umiejętnościami. W końcu zmęczone, ale uśmiechnięte starszaki zasypiały podczas seansu bajkowego (oj, niektórzy byli bardzo wytrzymali).

Rano dzieci miały okazję na samodzielne skomponowanie sobie kanapki, którą zajadały ze smakiem.

Wszystkie dzieci z uśmiechem i błyskiem w oku witały swoich rodziców. To była niezapomniana noc.

• Kangurki w sali zabaw "Skeljka"

• Sklejka to sala zabaw dla dzieci zlokalizowana w Katowicach. Projekt zakładał przebudowę istniejącej tradycyjnej sali zabaw i jej transformację na przestrzeń spokojną i ciekawą zarówno dla małych jak i dużych użytkowników, jednocześnie o bardziej współczesnym charakterze. Kangurki już to wiedzą, bo odwiedziły to miejsce i z wielkim entuzjazmem wspominają tą zabawę.

• Zimowy kulig

• Tej zimy przedszkolaki wraz z rodzicami uczestniczyli w kuligu rodzinnym. Rodziny jechały w dużych saniach . Nieco zmarznięte dzieci i rodzice piekli kiełbaski nad ogniskiem, potem spożywali wraz ze świeżymi bułeczkami. Dzieci zjeżdzały z niedużej górki wesoło bawiąc się w swoim gronie. To był przmile spędzony czas.

• Dzień górnika

• Smerfy odwiedził górnik który zapoznał dzieci z ciekawostkami o swojej pracy.  Przedstawił dzieciom przepiękną historię o Świętej Barbarze – patronce górników. Przedszkolaki dowiedziały się, że górnicy wydobywają nie tylko węgiel ale i ropę naftową, że górnicy witają się i żegnają słowami- „Szczęść Boże”. Podczas spotkania przedszkolaki miały także okazję zobaczyć górniczy strój galowy. Wspólnie liczyły wraz z gościem ile guzików posiada jego mundur galowy. Największym zainteresowaniem cieszyła się górnicza czapka zwana –  czako, każdy z przedszkolaków otrzymał własne czako. Górnik p. Krzysztof wyjaśnił, że kolor pióropusza jest uzależniony od rangi górnika, biały pióropusz – starsi inżynierowie, zielony – dyrektorzy kopalni, czarny pióropusz – zwykli górnicy, natomiast czerwony – członkowie orkiestry górniczej.

• Dzień dyni

• Dynia w Naszym Przedszkolu. W ostatnim tygodniu października we wszystkich grupach w naszym przedszkolu  dzieciaki poznawały walory warzyw z rodziny dyniowatych. W tym dni obowiązywał kolor pomarańczowy na naszych ubraniach. Dzieci wraz paniami przecinały dynie na pół by zobaczyć jak wygląda ona w środku. Przedszkolaki mogły oglądać, dotykać różnej wielkości i różnego ubarwienia dynie. Poznały także warunki w których dnia wyrasta. Ten dzień był przepełniony zajęciami plastycznymi, filmikami, wierszykami, zabawami, konkursami i tańcami. Na koniec dnia zrobiliśmy wystawę wszystkich prac. Było na co patrzeć, dynie wypiekane z masy solnej, dynie wydziera z bibuły, dynie malowane farbami. Prace zachwycały efektami i pomysłowością.