• Woreczki sensoryczne szyte sercem

• W piątek, 23 czerwca Słoneczka gościły w swojej sali mamę Wiktorii. Pani Barbara jest krawcową i opowiadając o swojej pracy zademonstrowała nam maszynę do szycia i uszyła dla nas woreczki sensoryczne, które wypełniliśmy ryżem ✂️🧷📍🙂.

Taki woreczek wspaniale nadaje się do kreatywnej zabawy.

Bardzo dziękujemy 😊❤️

• Wizyta Ochotniczej Straży Pożarnej

• W piątek 16 czerwca Nasze przedszkole odwiedzili strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bieruniu Starym.  Strażacy przyjechali na sygnale budząc duże  zainteresowanie i emocje. Zaprezentowali  dzieciom sprzęt strażacki i sposób jego użycia oraz  dwa samochody.  W ciekawy sposób opowiadali  na czym polega ochotnicza służba  strażacka. Duży podziw wzbudziło wyposażenie wozu oglądane   z bliska.  Jednak największe  zainteresowanie wzbudził wielki czerwony wóz strażacki, do którego każdy mógł wejść i poczuć się jak prawdziwy strażak.

Wrażenia jakie dostarczyli nam strażacy na długo pozostaną w naszej pamięci. Z całego serca dziękujemy przedstawicielom straży za przybycie i poświęcenie nam swojego  czasu

• Dzień Dziecka

• Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni, na który czekają młodsze i starsze przedszkolaki. W naszym przedszkolu był to dzień wyjątkowy, pełen życzeń, uśmiechów, radości i niespodzianek. Tego dnia pojawiło się mnóstwo kolorowych balonów i bajkowych dekoracji, które rozweselały naszych milusińskich. Od rana panowała radosna atmosfera, a na przedszkolaków czekało wiele atrakcji. Były zabawy na dmuchańcu, zabawy taneczne, gry zespołowe prowadzone przez panie wychowawczynie, malowanie kredą i farbami na foli, bańki mydlane oraz kino. Na dzieci czekał również  smakowity pyszne lemoniada i owocowe lody.   Na pożegnanie dzieci otrzymały, dyplomy oraz prezenty z najlepszymi życzeniami od pracowników przedszkola ufundowane przez Radę Rodziców. Mamy nadzieję, że ten dzień, który obfitował w mnóstwo pozytywnych wrażeń będzie mile wspominany przez dzieci. W imieniu pani Dyrektor i całego Grona Pedagogicznego wszystkim dzieciom życzymy dużo radości podczas codziennego poznawania świata.

• Musicograma- aktywne słuchanie muzyki

Sówki oraz skrzaty raz w miesiącu uczestniczyły w Musicograma.

Co to jest musicograma ? Są to grafiki lub rysunki za pomocą których możemy w aktywny sposób wprowadzić dzieci w świat muzyki.

Grafiki muzyczne (musicograma) to świetne narzędzie edukacyjne dzięki któremu dzieci mogą aktywnie uczestniczyć w słuchaniu i przeżywaniu muzyki.

Ćwiczenia te pozwalają zrozumieć utwór muzyczny zwracając uwagę na elementy muzyczne takie jak kierunek linii melodycznej, rytm, tempo, dynamika ale przede wszystkim na charakter muzyki.

• Tematy zrealizowane:
            • Johan Sebastian Bach – Badinerie
            • Cross dance preescolar
            • Batii Strauss – La Raspa ( woreczki, piłeczki, kubeczki)
            • „Cola, fanta, sprite”
            • „Jingle Bells,jingle bells”- bum bum rurki
            • “Clap,clap sound”-ręce, kolana, stopy
            • “Polka tritsch-tratsch”
            • “Marsz Radetzkiego”
            • “Małe pajączki”
            • “Pizzicato”
            • “Galop komediantów”
            • “Oto morze bałtyckie jest”
            • “Fantazja 2000”-disneowska klasyka z nową muzyka i animacją
          • Konkurs "Kicia Kocia"

• Konkurs skierowany był do dzieci, które wraz z rodzicami czytali różne przygody „Kici Koci”. Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za wspaniałe prace i gratulujemy!