• Dyżur wakacyjny rekrutacja

• Nasze przedszkole pełni dyżur w miesiącu sierpniu.

Jeśli ktoś chce skorzystać z przedszkola w tym czasie  należy:

złożyć w okresie 15 – 23 maj 2023r wypełniony wniosek wraz z załącznikami wymienionymi w tabeli: kryteria rekrutacji.

W miesiącu lipcu jest możliwość zapisania dziecka na dyżur   do innego przedszkola.

W tym celu należy wypisać osobny wniosek na miesiąc lipiec    i zaopatrzyć go pieczątką naszej placówki. Następnie zanieść go wraz z załącznikami do wybranej placówki w podanym terminie rekrutacji.

Wszystkie informacje w zakładce REKRUTACJA

• ratujemy nasze środowisko

• W piątek Pszczółki i Smerfy miały możliwość wzięcia udziału w ważnych prelekcjach prowadzonych przez Pana Grzegorza i Panią Dominikę, które dotyczyły Środowiska. Dzięki temu dowiedziały się co to jest ekologia, co mogą zrobić, aby ratować Nasza planetę. Miały możliwość sprawdzić swoją wiedzę w przygotowanym quizie i nie tylko … pytania nie należały do łatwych, ale wspólnymi siłami dały sobie radę!
            Każda Pszczółka i każdy Smerf otrzymał dyplom, notes oraz kredy w kształcie jajek 📘🥚

Dziękujemy! 💛🩵

• Będzie zielono . . . z firmą W. Legutko

• Na koniec kwietnia dzieci z grupy: "Myszki" brały udział w zajęciach zorganizowanych przez firmę W. Legutko. Otrzymaliśmy od tej firmy darmowy pakiet (nasiona, doniczki, ziemie i pakiet edukacyjny). Zajęcia odbywały się u nas w saliPani przypomniała dzieciom informacje dotyczące roślin - z czego powstają, jakie występują gatunki kwiatów i warzyw a następnie wymieniła etapy sadzenia roślin. Po krótkiej rozmowie przedszkolaki otrzymały doniczki, do których wsypywały ziemię, nastepnie umieszczały w środku ziarenka koperku, uzupełniały ziemię a na koniec podlewały. Na zakończenie dzieci wykonały pamiątkowe zdjęcie, a swoje sadzonki obserwują w sali potem dzieci zabiorą ze sobą swoje doniczki do domu.

• "Pszczółki" na wycieczce

•

„Pszczółki”  wybrały się na wycieczkę do fermy strusi afrykańskich „Zosia” w Bieruniu-Jajostach. Ferma „Zosia” należy do szlaku gospodarstw edukacyjnych województwa śląskiego.

Na terenie fermy żyje wiele gatunków zwierząt: różne rasy kur, kaczek, gęsi, indyki, perliczki i przepiórki, kozy, owieczki i barany, bocian, psy i koty. Największą atrakcją tego miejsca są zdecydowanie strusie: australijskie emu oraz południowo-amerykańskie Nandu.

Zwiedzając zagrodę zapoznali się z życiem zwierząt gospodarskich (kóz, owiec i ptaków) oraz egzotycznych..

Wycieczka do fermy „Zosia” była bardzo ciekawą lekcją przyrody…

• Dzień Ziemi

• 22 kwietnia przypada  Międzynarodowy Dzień   Ziemi. W związku z tym,  wszystkie przedszkolaki z Naszego  przedszkola,  wzięły udział w zabawach ekologicznych przeddzień tego święta.  Był to dzień w kolorach ziemi, w przedszkolu zrobiło się zielono, niebiesko i brązowo.

Rozpoczęliśmy od multimedialnej podróży.  Dzieci dowiedziały się wiele  ciekawych rzeczy  na temat  Ziemi i potrzeby dbania o nią. Poznały  jak mogą zadbać  o jej zasoby w życiu codziennym.  Zdobytą wiedzę mogły sprawdzić w grze terenowej ” Ziemia to Nasz dom”. Kulminacyjnym punktem było  „Sprzątanie świata” w ramach ogólnopolskiej akcji. Nasze przedszkolaki  z zaangażowaniem porządkowały okolice przedszkola. Dzieci już wiedzą, że dla dobra naszej planety należy:  dbać o przyrodę, oszczędzać wodę i prąd, segregować śmieci, sadzić drzewa i ograniczać zużycie plastiku.

• Apel

• Nasze przedszkolaki brały udział w uroczystym apelu z okazji rocznicy uchwalenia konstytucji 3 Maja.

Na początku pani wicedyrektor Bogumiła Gowarzewska przedstawiła szkic historyczny, który wprowadził wszystkich w podniosły nastrój tamtych wydarzeń. Na koniec wszyscy odśpiewali Hymn Polski.