• Dzień pizzy

• Sówki uwielbiają pizze!

Z okazji Dnia Pizzy, który przypada 9 lutego dzieci nawet się nie spodziewały jaka niespodzianka ich czeka..!

Zajęcia rozpoczęła prezentacja przedstawiająca historię pizzy oraz poznanie składników niezbędnych do jej przygotowania. Następnie dzieci pełne radości przeszły do etapu zajęć kulinarnych!- czyli samodzielnego przygotowania pizzy:) po jej przygotowaniu dzieci zaniosły pizzę do kuchni. W oczekiwaniu na smaczną przekąskę dzieci wykonały pizzowe prace plastyczne.

Po ostygnięciu dzieci ze smakiem zjadły przygotowaną pizzę.

• Sówki i motylki na zajęciach bibliotecznych

• Najstarsze grupy w przedszkolu dobrze znają szkolną bibliotekę. Z wielką radością chodzą na zajęcia prowadzone przez szkolnego bibliotekarza. Podczas zajęć dzieci uważnie słuchają opowiadań. Tym razem dzieci zamieniły się  w detektywów i rozwiązywały ciekawe zagadki.

• Mam talent w grupie "Sówki"

• Paulina z grupy Sówki zaprezentowała swoim koleżankom i kolegom film jak potrafi jeździć na nartach. W organizowanym konkursie jazdy slalomem otrzymała medal i puchar, który przyniosła pokazać dzieciom. Na mapie wskazywała nam miejsca trasy jej zjazdów. Dzieci były bardzo zainteresowane, z ciekawością zadawały Paulinie pytania. Serdecznie gratulujemy Paulinie i życzymy rozwijania swoich sportowych pasji!

• Kim jest Pan Leśniczy ?

• 12 stycznia 2023r. przedszkolaki z grup Motylki, Sówki i Skrzaty miały przyjemność gościć Pana Leśnika. Na początku pan zaprezentował dzieciom swój mundur a następnie opowiedział o swojej pracy. Podczas spotkania dzieci miały okazję poznać zwyczaje zwierząt zamieszkujących lasy naszej okolicy. Wspólnie obejrzeliśmy edukacyjną bajkę. Dzieci mogły zadawać pytania Panu jak również chętnie zgadywały czyje ślady są przedstawiane. Na koniec spotkania Pan Leśniczy wręczył dzieciom drobne upominki. Z całą pewnością informacje dotyczące naszej przepięknej natury na długo pozostaną w pamięci przedszkolaków.

• Warsztaty ogrodnicze

• W dniu 09.12.2022r. grupa Smerfy oraz Słoneczka zostały zaproszone na warsztaty do KULKA Centrum Ogrodnicze w Tychach 🌳.
            Na miejscu zostaliśmy przywitani przez Listonosza oraz Gołąbka Pocztowego. Każdy z przedszkolaków przygotował rysunek, który później umieściliśmy w kopercie. Dzięki specjalnej pieczątce mogliśmy wrzucić Nasze piękne rysunki do skrzynki na listy. Po wysłaniu Naszych listów zostaliśmy zaproszeni do dekorowania pierników. I tutaj mieliśmy okazję poznać Finalistę 11 edycji programu MasterChef - Kubę Tomaszczyk, ktory służył przedszkolakom swoją pomocą ❤️
            Oczywiście po udekorowaniu pierników nastąpiła degustacja - były przepyszne! 🍪
            Ale to nie koniec niespodzianek jakie czekały
            Naszych Przedszkolaków... Odwiedził Nas Święty Mikołaj 🎅🏼 , który przyniósł dla Nas czekoladowy poczęstunek i miał okazję zobaczyć taniec oraz piosenkę w wykonaniu Przedszkolaków.

Bardzo dziękujemy Centrum Ogrodnicze KULKA za zaproszenie! ❤️🌳
            Na pamiątkę tego cudownego dnia mamy autografy, zdjęcia i przede wszystkim mile spędzony czas! ❤️

Oczywiście po udekorowaniu pierników nastąpiła degustacja - były przepyszne! 🍪
            Ale to nie koniec niespodzianek jakie czekały

Bardzo dziękujemy Centrum Ogrodnicze KULKA za zaproszenie! ❤️🌳

• Świąteczne przedstawienia

• "Jak co roku o tej porze, święta do nas się zbliżają.

Z tej okazji przedszkolaki przedstawienia dla Was mają..."

Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły związany z tradycjami i obrzędami.
            W dobrym przeżyciu Bożego Narodzenia pomaga  pielęgnowanie tradycyjnych zwyczajów i rytuałów świątecznych. Wszystkie grupy w naszego przedszkola zorganizowały spotkania w rodzinnym gronie. Piękna sceneria wprowadziła wszystkich zgromadzonych w świąteczny nastrój. Przedszkolaki wcieliły się w postacie związane z narodzinami Pana Jezusa. Był więc Józef i Maryja, aniołowie, pastuszkowie oraz Królowie. Nie zabrakło również wielu kolęd, w śpiew których zaangażowali się wszyscy widzowie.  Przepiękna scenografia, stroje aktorów i dekoracja sprawiły, że wszystkim udzielił się świąteczny nastrój.

Serdecznie dziękujemy wszystkim  rodzicom dzieci za pomoc w przygotowaniach .

• Viola da gamba

•    Boże Narodzenie to czas magiczny, radosny. Świąteczny nastrój zapanował również w naszym przedszkolu. Odbyło się wiele działań sprzyjających kultywowaniu tradycji i zwyczajów związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Mieliśmy przyjemność posłuchać wyjątkowych świątecznych melodii granych na instrumencie viola da gamba, które wprawiły nas w świąteczny nastrój.  Instrument smyczkowy popularny w baroku i rezonansie.