• KIERMASZ JESIENNY

•  Dzięki pomocy rodziców "Jesienny kiermasz" był w tym roku bogaty w różnorodne produkty kulinarne: smakowite dżemy i inne przetwory owocowe i warzywne , a także jesienne prace plastyczne wykonane przez naszych przedszkolaków. Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem wśród rodziców i dzieci.

Dziękujemy wszystkim, którzy dołączyli się do kiermaszu

• Dzień kropki

• W dniu 15 września 2022r. Grupa przedszkolna Jeżyki świętowała Dzień Kropki. Wspólną zabawę rozpoczęto od zabawy z zagadkami, których odpowiedzi dotyczyły przedmiotów posiadających kropki. Dzieci wspólnie próbowały odgadnąć o czym lub o kim jest mowa. Następnie wybrane dziecko wieszało na tablicy ilustrację z rozwiązaniem zagadki. Grupa czytała wspólnie z nauczycielką opowiadanie pt. „Dzień Kropki”, a także wzięła udział w poszukiwaniu uśmiechniętych i smutnych kropek ukrytych w sali. Kiedy wszystkie zostały odnalezione, zadaniem przedszkolaków było tworzenie zbiorów smutnych i wesołych kropek. Później dzieci ustalały ile elementów ma dany zbiór. Jeżyki wykonały również pracę plastyczną – tęcza z kropek. Na koniec uczestnicy zajęć otrzymali dyplomy w nagrodę za aktywny udział w zajęciach z okazji Dnia Kropki.

• Wycieczka do zagrody "Niezłe ziółka"

• Grupa "Słoneczka" uczestniczyła w wycieczce do zagrody edukacyjnej "Niezłe ziółka". Gospodarstwo edukacyjne odkryło przed nimi wiele, wiele atrakcji: karmienie zwierząt, sadzenie roślinek ,ale przede wszystkim obcowanie z przyrodą dało najmłodszym wiele radości.

• "Motylki" eksperymentują

• Eksperyment z mąką ziemniaczaną i woda - ciecz nienewtonowska. Grupa "Motylki" angażowała zmysł dotyku, propriocepcji, wzroku oraz ćwiczyła motoryką małą i koordynację wzrokowo-ruchową. Wykonana z naturalnych składników masa jest bezpieczna dla najmłodszych i sprawia dużo frajdy.

• DZIEŃ DRZEWA

• Rośnie w lesie lub przy drodze,
            ma koronę oraz pień.
            Mogą na nim mieszkać ptaki,
            ludziom daje miły cień.

Tak, to drzewo

Co roku 10 października obchodzimy w Polsce Dzień Drzewa, który jest elementem edukacji ekologicznej. I u nas tego dnia odbyły się zajęcia związane z tematyką drzew, dzieci poznały budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody. Poznały także etapy wzrastania drzewa oraz liczne ciekawostki na ich temat.

• Dzień chłopaka

• 30 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu szczególne święto czyli Dzień Chłopaka. Z okazji tego święta wszyscy nasi chłopcy otrzymali drobne upominki od dziewczynek. W tym wyjątkowym dniu wszystkie dziewczynki zaśpiewały chłopakom uroczyste Sto lat.

W grupie "Sówki" chłopaki uczestniczyli w treningu z gwiazdami hokeja GKSu Tychy. Dzień upłynął nam na wspólnej zabawie ruchowej i tańcach. Mamy nadzieję, że tym drobnym gestem sprawiłyśmy radość naszym chłopcom i z przyjemnością będziemy wspominać ten dzień.

We wszystkich grupach był to dzień, pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy.

• Dzień Przedszkolaka i Pasowanie

• 20 września - kolejny raz obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Przedszkolaka oraz Pasowanie na Przedszkolaka. Ten dzień był ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i  ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

Tego dnia czekało na dzieci wiele niespodzianek i atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy, tańców przy ulubionych przebojach muzyki dla dzieci. Radość i śmiech świadczyły o wspaniałej zabawie. Złożyliśmy wszystkim, maluszkom i starszakom życzenia samych słonecznych dni i radosnych chwil w naszym przedszkolu, aby każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń. "Nowe" przedszkolaki tego dnia były pasowane na przedszkolaka. Po złożonej obietnicy, pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka.

Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania

Niech Wasze marzenia się spełniają !

• POWITANIE JESIENI

• "Przeszedł sobie dawno

śliczny, złoty wrzesień...

Teraz nam październik

Dała pani jesień..."

frag. wiersza Z. Dąbrowska "Pani Jesień"

W naszym przedszkolu sezon jesienny uważamy za otwarty. 23 września oficjalnie powitaliśmy nową porę roku, która będzie panować przez najbliższe miesiące, W Kąciku Przyrody w każdej sali pojawiły się dary jesieni: kolorowe liście, kasztany, żołędzie, owoce z sadu i warzywa. Zajęcia w tym dniu nawiązywały do tematyki jesiennej. Były piosenki, wiersze, zabawy. Z wielkim zaangażowaniem tworzyły również kolorowe jesienne prace plastyczne. Przedszkolaki będą poszerzać swoją wiedzę, obserwować zmiany jakie przyniesie nam nowa pora roku podczas kolejnych zajęć, spacerów i wycieczek.

• Zajęcia sensoryczne

• Poznawanie zmysłów może też być świetną zabawa. Grupa "Słoneczka" i zajęcia
            o zmysłach. Poznawanie sensoryczne pojawia się w zdecydowanej większości
            zabaw w przedszkolu. Jest to solidne przygotowanie do przyszłego życia.
            Takie zabawy wspomagają umiejętność organizacji, a także sprawność i efektywność
            w działaniu. Zabawy tego rodzaju niezmiennie wzbudzają ciekawość u najmłodszych.