• eTwinning

• eTwinning to społeczność, gromadząca szkoły i przedszkola z całej Europy (i nie tylko) współpracująca za pomocą mediów elektronicznych.

eTwinning to również doskonalenie zawodowe nauczycieli. Nauczyciele  wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami – współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. eTwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych dzieciom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę.

Nasze przedszkole również współpracuje na tej platformie i uczestniczy w projektach edukacyjnych:

1. Projekt "Jestem Eko"

Projekt realizowany w grupie Sówki.

Projekt „Jestem EKO” skierowany jest do dzieci przedszkolnych w wieku 4-6 lat. Będzie zrealizowany od marca do końca kwietnia.

Projekt ma na celu rozbudzić zainteresowania przyrodnicze poprzez poznawanie i dostrzeganie jego piękna. Nabywanie opiekuńczego świata zwierząt i zwierząt. Kształtowanie mądrego i umiejętnego współżycia człowieka z przyrodą.

Oczekiwane rezultaty:

Wzrost świadomości ekologicznej, rozwinięcie zainteresowania dzieci przyrodą i przestrzenią w której funkcjonują.

Partnerzy projektu: Polska, Turcja, Litwa