• Rekrutacja

• Pragniemy poinformować Państwa, że rekrutacja przedszkolna na nowy rok szkolny 2024/2025 odbędzie się od 12 do 26 lutego.

• Bal karnawałowy

• Karnawał to czas zabaw i balów, także dla najmłodszych. Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i skoczna muzyka– w takiej atmosferze bawiły się dzieci 11 lutego podczas balu karnawałowego. Przedszkolaki z dumą prezentowały bajeczne stroje. Z wielką ochotą uczestniczyły  w tańcach, zabawach i konkursach.

Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, księżniczki,  motylki, piratów, strażaków, policjantów, Spider-Mana, Batmana,  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, to było głównym celem tego balu. Przedszkolaki świetnie bawiły się w rytm muzyki porywającej do tańca oraz brały udział w najróżniejszych konkursach. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały balową salę.

• Wspólna Wigilia

• Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu zakończyła wspólna wigilia, która odbyła się 22 grudnia. Dzieci w tym dniu wspólnie kolędowały oraz zjadły wspólny wigilijny obiad.

• Św. Mikołaj w przedszkolu

•  „Wszystkie dzieci Mikołaja kochają

Wszystkie dzieci na Niego czekają.

Moc prezentów każdemu przyniesie,

Każe dziecko z prezentów się cieszy….”

Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni  w roku. Przygotowują się do niego  starannie. Każda grupa wykonuje bardzo ciekawe prace plastyczne, na których oczywiście króluje Mikołaj.

Oprócz prac plastycznych, wszystkie grupy przygotowują piosenkę lub wiersz, które będą mogły zaprezentować przed tak wyjątkową osobą. Dzieci uwielbiają te przygotowania i mimo, że zajmują im one wiele czasu, robią to z wielką przyjemnością.

Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków.

Święty Mikołaj nie zawiódł  dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Już od samego rana zawitał do naszego Przedszkola.

Dzieci długo wspominały ten dzień, dzieliły się wrażeniami, ponownie oglądały prezenty, zerkały przez okno z nadzieją, że jeszcze raz zobaczą naszego gościa i pomachają mu na pożegnanie.

• Zaczarowana rafa

• Gościliśmy w przedszkolu kino sferyczne. W holu stanął wielki namiot , w którym dzieci obejrzały film.Kaluokahina – zaczarowana rafa.  Film pokazuje, jak bardzo nasze życie może być zależne od tego, co dzieje się dookoła nas.Ogromny ocean kryje w sobie cudowne tajemnice. Jedną z nich jest Kaluoka‘hina – morski strażnik. Nie jest to zwyczajna rafa. Jej mieszkańcy wiodą spokojny tryb życia, do momentu, gdy wybuch podwodnego wulkanu niszczy czary obronne rafy. Bohaterowie, Jake i Mały, spróbują dowiedzieć się w jaki sposób można uratować zaczarowaną rafę. Pomóc im może jedynie starożytna legenda o dotknięciu Księżyca. Tylko jak mieszkańcy oceanu mogą dotknąć Księżyca? Jest to jedna z intrygujących tajemnic, którą wspólnie odkryli nasze przedszkolaki.