• Dużo nas do pieczenia chleba

• 06 maja grupy Motylki i Sówki poznały pracę piekarza i etapy produkcji chleba i ciast. Przedszkolaki zwiedzały pomieszczenia, rozmawiały z piekarzem i zapoznały się z poszczególnymi fazami pieczenia chleba. Dzieci poznały urządzenia potrzebne do procesu wyrobienia i wypiekania chleba. Przedszkolaki mogły powąchać zakwas, obserwować mielenie maku. Ogromną atrakcją był duży piec a największą przyjemnością degustacja pysznego, świeżego chleba.

Dzieci były bardzo zadowolone z wizyty w piekarni.

Kierujemy serdeczne podziękowania dla Zakładu piekarniczo- ciastkarskiego "Jedność" w Urbanowicach za możliwość zwiedzania piekarni i wzbogacania naszej wiedzy na temat pracy piekarza.

Tekst i zdjęcia: Izabela Kost

• Pszczółki jedzą miód

•  21. kwietnia grupa  Pszczółki pojechała na wycieczkę do  Zagrody Edukacyjnej „Zosia” w Bieruniu. Dzieci mogły z bliska przyjrzeć się jak wygląda prawdziwe gospodarstwo. Wiele wrażeń dostarczyło im spotkanie ze zwierzakami. Od wejścia powitały nas pawie, potem  strusie, kury, gęsi, owce, kozy,  świnka o imieniu Teodeor. Przez cały czas przyglądał się nam bocian Mikołaj. Dzieci zapoznały się z pracą pszczelarza i zajrzały do wnętrza ula. Mogły skosztować różnych rodzajów miodu, a na koniec wykonać świecę z węzy pszczelej. To był miło  i owocnie  spędzony czas.

Tekst i zdjęcia: Urszula Bołdys