• Dzień Dinozaura

• Światowy Dzień Kota

• 17. lutego obchodzimy Dzień Kota. Ma on zwrócić uwagę na problem bezdomnych kotów i odpowiedzialnej opieki nad tymi pięknymi zwierzętami. W przedszkolu  kocie tematy to również inspiracja do zabaw ruchowych (ach, ta kocia gracja) czy prac plastycznych (czyż znamy piękniejsze modele?).

• Walentynki

• Tak pięknego i ciepłego święta, jakie zakochani obchodzą 14. lutego, nie może zabraknąć i w przedszkolu. To doskonały moment, by porozmawiać o uczuciach i emocjach, o tym kogo kochamy, kogo lubimy, jak to pokazać. Sówki ten dzień nazwały Dniem Przyjaźni, co jest pięknym przykładem jak "dorosłe" święto można zaadaptować na grunt przedszkolny.

• Bal przebierańców

• Oczekiwany od początku roku przez wszystkie dzieci - na początku lutego w końcu się odbył! Nasz przedszkolny Bal Przebierańców! Fantastyczni rodzice naszych podopiecznych spełnili nawet te najdziwniejsze życzenia dotyczące strojów, dzieciaki zadbały o dobry humor, clown o świetną zabawę na holu, a nauczyciele - o nie mniej świetną w salach. W ruch poszły aparaty fotograficzne, by utrwalić piękne chwile karnawałowej zabawy - i te profesjonalne (z niecierpliwością czekamy na prace fotografów) i te bardziej amatorskie należące do kadry przedszkola. Było kolorowo i wesoło!

• Kreatywne Sówki

• Dzieci z grupy Sówki   poznały nową technikę plastyczną i wykonały kolejne zadanie "Obrazy namalowane nożyczkami" Dały upust swojej wyobraźni i stworzyły zjawiskowe dzieła

Tekst i zdjęcia: Barbara Wilk