• Klub zdrowego przedszkolaka

• Nasze przedszkole bierze udział w projekcie pt. Klub Zdrowego Przedszkolaka realizowanym przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w KatowicachNasze przedszkole bierze udział w projekcie pt. Klub Zdrowego Przedszkolaka realizowanym przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Katowicach

• 11 listopada

• W dniu 10.11.2023r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie grupy przedszkolne zebrały się, aby świętować ten dzień. Punktualnie o godzinie 11.11 Pani Dyrektor rozpoczęła uroczystość słowami" Do Hymnu".Już po chwili rozbrzmiewały pierwsze melodie Mazurka Dąbrowskiego .

• Dzień postaci z bajek

• Dnia 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Ten dzień miał wszystkim przypomnieć jak ważne są bajki i że warto do nich powracać. Jednak najważniejszym celem było popularyzowanie tradycyjnych bajek bez przemocy, takich gdzie dobro wygrywa, a zło zostaje ukarane. Dzieci wysłuchały fragmentów najbardziej znanych baśni i bajek, rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek, z których pochodzą. Segregowały rekwizyty z bajek, układały puzzle, przez chwilę stały się Kopciuszkiem, który oddzielał ziarna od grochu. Była zabawa w teatr – naśladując sposób poruszania i zachowania się wybranych bohaterów.  Na koniec była wielka ruchowo taneczna zabawa wszystkich grup na głównym holu.To spotkanie sprawiło dzieciom bardzo wiele radości. Przedszkolaki były aktywne, otwarte i wesołe. Był to dzień pełen wrażeń.

• Podsumowanie konkursu ,,Moja ulubiona postać z bajki”

• Z radością informujemy, że konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Otrzymaliśmy aż 50 przepięknych prac przedstawiających różnorodnych bajkowych bohaterów. Wszystkim Uczestnikom i ich Rodzicom, serdecznie dziękujemy za udział, gratulujemy pomysłów oraz życzymy dalszych, plastycznych sukcesów. Dziękujemy również sponsorom – Autopartner oraz Tymbark Grupa Maspex, którzy zapewnili nagrody rzeczowe dla wszystkich uczestników.Z radością informujemy, że konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Otrzymaliśmy aż 50 przepięknych prac przedstawiających różnorodnych bajkowych bohaterów. Wszystkim Uczestnikom i ich Rodzicom, serdecznie dziękujemy za udział, gratulujemy pomysłów oraz życzymy dalszych, plastycznych sukcesów. Dziękujemy również sponsorom – Autopartner oraz Tymbark Grupa Maspex, którzy zapewnili nagrody rzeczowe dla wszystkich uczestników.